Witamy na naszej stronie internetowej!

Wczasy odchudzające - na czym to polega?

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Kiedy masz na myśli wyjazd na urlop, raczej wyobrażasz sobie siebie leżącego na plaży czy przechadzającego się po okolicznych zabytkach. Ostatnio pojawił się jednak zupełnie nowy model wczasów, a mianowicie wyjazd na obóz odchudzający. Obóz językowy, harcerski, młodzieżowy – to wydaje się być jasne, ale odchudzający? A jednak! Tego rodzaju rozrywka wiąże się z wieloma zaletami, o których nieco szerzej poniżej.

Z kimś jest prościej

Zabierając się za dietę samodzielnie, nietrudno przegrać z kilogramami. Zbędne centymetry w pasie są ciężkie do zwalczenia, zwłaszcza jeżeli mamy złe nawyki żywieniowe, niekoniecznie zdrowy i sportowy tryb życia, masę obowiązków na głowie i słabą wolę. Ponadto bardzo często zdarza się, że nawet mimo naszych najszczerszych chęci, po prostu nie wychodzi. Nie wiemy czemu, bo nie mamy stosownej wiedzy bądź to, co wydaje nam się korzystne, wpływa na nasz organizm, a co za tym idzie wygląd naszej sylwetki dość negatywnie. Zachętą do podjęcia wyzwania i ponownie stawienia czoła nieestetycznej oponce na brzuchu są właśnie tego rodzaju wyjazdy. Wczasy odchudzające to specjalnie organizowane kampusy, które mają na celu wspólne spędzanie czasu zdrowo i inaczej niż dotychczas. Z reguły tego rodzaju obozy są przeznaczone dla kobiet, ale zdarzają się również i takie, które przygotowane są specjalnie z myślą o panach. Zbierana jest odpowiednia grupa uczestników i wraz z trenerami, dietetykami, instruktorami i często kosmetologami udają się do ciekawego miejsca turystycznego, gdzie w otoczeniu malowniczych widoków, ciszy, spokoju oraz uroków przyrody wyciskają siódme poty, zbijając nadmiar tkanki tłuszczowej. Nieprzypadkowo takie wakacje są organizowane w grupie a nie indywidualnie. W gronie innych, którzy także mają kłopoty z nadwagą zrzucić niepotrzebne kilogramy da się o wiele szybciej, bo jest raźniej. Jedni motywują drugich i odwrotnie a wszystkich łączy jeden, konkretny cel – odchudzanie. Turnusy są zróżnicowane pod względem kategorii wiekowej, płci jak wspomnieliśmy to już wcześniej czy też stopnia zaawansowania. W tym ostatnim przypadku chodzi o to, jak duża jest nadwaga, czy wynikają w związku z nią jakieś problemy zdrowotne bądź czy to właśnie problemy zdrowotne za ową nadwagę odpowiadają.

Nauka popłaca

Prowadzący obozy, a więc doświadczeni i specjalnie wykwalifikowani instruktorzy mają na celu nie tylko zamęczanie uczestników turnusów wyczerpującymi treningami fizycznymi, ale także zmianę ich sposobu myślenia. Niewątpliwie wczasy odchudzające to terapia psychologiczna, czasami wręcz szokowa. Osoby opiekujące się gronem odchudzających się uzmysławiają uczestnikom na czym polega ich problem. Obserwując ich, mogą podejść do ich przypadku indywidualnie, co sprawia, że wreszcie dowiadujemy się, co z tego co praktykowaliśmy dotychczas jest złe, a co   powinniśmy sobie wpoić jako codzienny nawyk. Kolejna sprawa to natomiast kwestia posiadanej wiedzy. Jeżeli chcemy się dowiedzieć cennych informacji nie tyle na temat diety, która będzie jedynie chwilowo satysfakcjonująca, kampusy tego typu są najlepszym rozwiązaniem. Na turnusie poznajemy tajniki zdrowego życia, smakujemy niskokalorycznych, ale smacznych zarazem przekąsek i potraw, dowiadujemy się szczególików, które mogą mieć bardzo istotny wpływ na naszą prezencję. Dietetycy po przeprowadzeniu z nami stosownego wywiadu, podpowiadają nam jak należy się odżywiać, a nawet bardzo często komponują specjalnie dla nas zróżnicowaną dietę, która powinna być naszym stałym jadłospisem. Nie wszystko bowiem co jest teoretycznie zdrowe może służyć każdemu. Wszyscy się czymś od siebie różnimy, prowadzimy inny tryb życia i mamy inne preferencje smakowe, więc dietetycy uwzględniając te aspekty przygotują dla nas zbilansowane menu, którego warto się trzymać, by cieszyć się osiągniętymi na turnusie efektami na długo.

Mobilizacja

Jeżeli masz podjąć się treningów fizycznych samodzielnie, potrzebujesz ogromnej determinacji, wytrwałości i silnej woli. W dobie codzienności, gonitwy i standardowych obowiązków, poświęcenie czasu samemu sobie często schodzi na drugi plan. Co więcej, nie ma co ukrywać, że brak sił, chęci czy też trudności w zwalczeniu własnych słabości. Na wczasach odchudzających jest natomiast zupełnie inaczej. Wszystko dlatego, że motywują Cię do działania inni. Nie chodzi już chociażby o samą grupę uczestników, ale przede wszystkim o instruktorów, którzy udowadniają Ci, że jeśli się chce, to można osiągnąć założone cele. Na takich urlopach nie ma wyjścia – co rano musisz wstać, pójść na rozgrzewkę a później poddać się treningowi. Z reguły takie obozy są organizowane w sezonie wakacyjnym, zatem łatwo jest połączyć przyjemne z pożytecznym – możemy wykonac trening na świeżym powietrzu, w otoczeniu malowniczych krajobrazów, gdzieś w górach czy nad jeziorem bądź w gospodarstwie agroturystycznym. Odchudzający poza tym, że męczą się, aby zrzucić zbędne kilogramy, to dodatkowo obcują z naturą, co też jest bardzo ważne, bo stanowi istotny element regeneracji i sposób na wypoczynek. Co więcej warto także dodać, że pewne treningi gimnastyczne, które są do wykonania na co dzień we własnym zaciszu domowym nie wymagają żadnego sprzętu, ale jedynie odpowiednich technik ich robienia, które także poznamy dzięki opiece instruktorów. Jako relaks jednoczesny z odchudzaniem uznaje się także taniec, który jest przyjemnością, piesze wędrówki, aerobik, Nordic Walking, zajęcia na basenach czy w aquaparkach i wiele innych.

Odchudzanie to jedno, pielęgnacja to drugie

Osoby z mocną nadwagą powinny myśleć nie tylko o odchudzaniu, ale także o tym, co będzie z ich skórą po tym jak uda im się spaść z wagi. Chodzi mianowicie o to, że na ciele człowieka, który radykalnie i dość szybko schudł tworzą się nieestetyczne fałdy skórne. Takie charakterystyczne „zwisy” są ciężkie do wyeliminowania i wręcz szpecące, bo co z tego, że w naszym organizmie nie ma już takiego nadmiaru tłuszczu jak kiedyś, jak i tak wyglądamy nieatrakcyjnie i grubo. By owe fałdy zlikwidować, pozbywając się ich raz na zawsze, trzeba ćwiczyć i stosować właściwe środki oraz zabiegi pielęgnacyjne. Przykładem tego są specjalistyczne masaże, peelingi do ciała, serie zabiegów na redukcję cellulitu czy ujędrnienie ciała. Niektóre z nich prowadzą do przyspieszenia efektów poprzez odpowiednio skompletowany skład. Są takie składniki jak chociażby kawa czy guarana, które w znaczącym stopniu przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej, rozbijając ją. Działają rozgrzewająco i przez to pozwalają pozbyć się nieładnej pomarańczowej skórki oraz niepotrzebnych kilogramów. Na turnusach przebywają z uczestnikami również kosmetolodzy, którzy dobiorą należyte zabiegi dostosowane do typu skóry, wieku czy tempa postępów w odchudzaniu. Pielęgnacja ciała w postaci ekskluzywnych zabiegów jest jednakże czymś więcej niż tylko koniecznością w celu uniknięcia fałd skórnych. Większość takich zabiegów jest bezbolesnych, a wręcz przyjemnych, zatem nie da się ukryć, że to strzał w dziesiątkę jeżeli chodzi o bierne wylegiwanie się. Korzystamy z odżywczych kąpieli, masaży olejkami, sauny czy jacuzzi. Wszystko to odpręża, ale także poprawia kondycję naszego ciała.

Głównym celem bardzo szeroko rozpowszechnionych dziś wczasów odchudzających jest nie tylko odchudzenie, ale przede wszystkim propagowanie zdrowego trybu życia. Trenerom, instruktorom, dietetykom i innym specjalistom z podobnych dziedzin zależy w szczególności na tym, aby uczestnicy turnusów przekonali się, że mimo wszystko najważniejsze jest rozsądne ale zróżnicowane żywienie, niskokaloryczność spożywanych potraw, ciekawe kompozycje smakowe, rezygnacja ze śmieciowych fast foodów oraz ruch – nieważne czy w domowym zaciszu, czy na świeżym powietrzu. Nie ma także żadnego znaczenia nasze poczucie rytmu, koordynacja czy też stopień zaawansowania w zakresie wykonywania danych zestawów ćwiczeń czy uprawiania określonego dyscypliny naukowej. Chodzi wyłącznie o to, aby się poruszać. Wczasy odchudzające polegają zatem w głównej mierze na tym, aby zmienić czyjś lifestyle i na dobre oduczyć go stosowania niewłaściwych praktyk i nawyków.

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre wczasy - wczasy.top4me.pl © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.